• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Antalya NLP Eğitimi

Antalya NLP Eğitimi
NLP Eğitimi

İyi Bir İletişimci Olmak: NLP, her davranışın mevcut bir yapısı bulunduğunu; bu yapıları öğrendiğimiz zaman ya da değiştirdiğimizde istediğimiz sonuçlara ulaşabileceğimizi söyler. Buna ek olarak duyarlılığımızın, bakış açımızın ve diğer insanlarla olan iletişimimizin gelişmesini sağlar.


Beyni Etkin Kullanmak: NLP kişisel bir meydan okumadır. İnsanın en büyük meydan okuması ise kendi beyni üzerinedir. NLP ile amaç "beyni tarafından yönetilen bir insan" olmaktan kurtulup "beynini yöneten bir insan" olmaktır. 


Hedef Belirleyip Sonuç Almak: NLP ile gerçekleşmesini ettiğimiz bir durumu, hayal edip kafamızda canlandırarak bütün duyu organlarımızla deneyimlediğimiz zaman yaşamımız içerisinde de gerçekleştirebiliriz. 


Etkin Bir Lider Olmak: İyi bir lider olmak adına bazı özelliklere sahip olmak gerekir. İyi bir iletişimci olmak, öz güven sahibi olmak, motive edici olmak ve esnek olmak gibi... 


İşte NLP, tüm bunları bize kazandıran bir rehber konumundadır. NLP' ye göre iyi bir lider olmak için, öncelikli olarak bizi sınırlayan inançlardan kurtularak güçlendirici inanç ve tutumlara sahip bir birey olmamız gerekir.


İkna Yöntemlerini Etkin Kullanabilmek: Bilinçaltı düzeyde beden dili vs. ile karşısındaki insani etkileme/ikna etme teknik ve becerileri kazanacak dolayısıyla karşınızdaki insana (Örneğin satış sürecinde) doğru algı sistemi üzerinden bilgi ve tecrübelerinizi aktaracak ve hedefiniz doğrultusunda yönlendirebileceksiniz. 


Öz güven Kazanmak: NLP gereksinim duyduğumuz öz güveni kazanmamız noktasında bize yardımcı olur. Bu sayede insanın arzu ettiklerini elde etmesi, kendisiyle ve çevresiyle barışık bir birey olması sağlanır.


İçsel Kaynakların ve Zihinsel Süreçlerin Farkında Olmak: Birey, kendi içsel kaynaklarının ve zihinsel süreçlerinin farkına vardığı zaman artık önünde yeni bir ufuk açılmış demektir.


Pozitif Düşünmek: NLP pozitif bir düşünce sistemidir. Yasama çok karamsar ve negatif bakan biri NLP teknikleri ile mevcut bakış açısını değiştirip, içinde bulunduğu durumdan çıkıp hayata pozitif bir şekilde bakmayı ve pozitif olarak düşünmeyi rahat bir şekilde öğrenebilir. İşin en güzel tarafı ise bireyin bunu çok kısa bir zamanda ve sadece kendi kişisel kaynaklarını kullanarak elde edebilmesidir.


İstenmeyen Davranışları Değiştirmek: NLP teknikleri ile bir takım istenmeyen davranışlarımızı değiştirmek oldukça basittir. Değişimler, tamamen kendi içsel kaynaklarımızı referans alan temsil sistemlerimiz aracılığıyla gerçekleştirildiği için çok kalıcı ve çabuk bir şekilde olur.


Duyguları Yönetebilmek: NLP duygularımızı hangi yollardan kontrol edip, yönetebileceğinizi ve gereksinime yönelik duygu transferi yapabilmeyi öğretir. Bu sayede genellemesi ve stressiz bir hayat sürebiliriz.


NLP Diploma Eğitiminin İçeriği


*   NLP Nedir ve Ne Işı Yarar?


*    Zihin, Dil ve Davranış İlişkisi


*    NLP, Farkı Oluşturan Farkı Nasıl Yaratıyor


*    NLP Temel Çalışma İlkeleri ve Felsefesi


*    NLP Ön Kabulleri/Varsayımları


*    Şartlanmalar ve Öğrenilmiş Çaresizlik


*    Bilinçaltı Zihnin Gücü ve Çalışma Sekli


*    Bilinçli Zihin ve Bilinçaltı Zihin Arasındaki Farklar


*    Öğrenme Düzeyleri


*    Değişimin Mantıksal Seviyeleri


*    Doğru Hedef Belirleme


*    Hedefler Açısından İyi Biçimlenmiş Koşullar Oluşturmak


*    İletişim: Uyum (Rapport) ve Fizyoloji


*    Duyusal Keskinlik ve Kalibrasyon


*    Temsil Sistemleri (Representational Systems)


*    Görsel, İşitsel, Kinestetik ve Dijital


*    Göz Erişim İpuçları (Eye Accessing Cues)


*    Olumlu Duyguları Yaratmak ve Artırmak


*    Olumsuz Duyguları Azaltmak ve Yok Etmek


*    Çapa Atma (Anchoring)


*    Motivasyon Stratejileri


*    Meta Programlar(Davranış Kalıpları)


Ücretsiz ön görüşmeyapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

 

NLP Teknikleri eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:

 

İzmir NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka NLP Teknikleri eğitimlerimiz için. 0(232)369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralıtelefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz


Denizli NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65 numaralı telefondanulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65 numaralı telefondanulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

 
İzmir NLP Eğitimi

Antalya NLP Eğitimi

slideshow1

  

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Antalya NLP Eğitimi başlıklı 1946 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın