• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Denizli NLP Eğitimi

Denizli NLP Eğitimi
NLP Eğitimi

NLP ( Neuro Linguistic Programming ) Türkçe de  Sinir Dili veya Duyu Dili programlaması olarak telaffuz edilmektedir. Ancak bu ifade çok açık olmamakta,  insanların anlaması açısından zor ve yasamda ne ise yaradığı yönünde de bir fikir vermemektedir. 

NLP 'nin isim babaları John Grinder ve Richard Bandler'dir. NLP, en basit haliyle  bir modelleme sistemidir. NLP, kişinin olduğunun daha iyi versiyonuna ulaşması yönünde çalışma yapar. 

Uzun seneler boyunca kişiler incelenip araştırılarak ve  benzer veya farklı konulara  insanların verdiği tepkilere bakılarak  nasıl çözüm buldukları nasıl sorunları algılayıp  sonuca gittikleri veya nasıl  daha tatminkâr ve mutlu  hayata geçtikleri gibi birçok konulardaki çalışmaların ortak noktalarından  metotlar ve yöntemler geliştirilmiştir. 

NLP, kişinin geçmişle barışmasını, geçmişte yaşanılan  negatif duyguların silinmesine ve  hafızadaki dosyaların  kapatılmasına yardımcı olur. 

Endişe, korku, fobi, iç ses, inançların değiştirilmesi gibi birçok çalışmayı kapsar. Bunlardan kurtulmakla geçmişten arınıp, kişinin hafiflemesine ve geleceğine odaklanmasını sağlar. Bugünde yasamayı ve geleceği planlamaya yardımcı olur.

NLP, 1970 yıllarının başında  California Üniversitesinde  Matematik ve Fizik okuyan Richard Bandler ile ayni üniversitede  öğretim görevlisi olan  Dil bilimci  John Grinder  tarafından geliştirilmiş ve bugün dünyada milyonlarca insanın hayatına olumlu etkiler yapmış olan  bir bilim ve sanat dalı olarak hayatimiz kazandırılmıştır.

NLP çalışmalarının temeli ve en önemli unsurları 3 önemli insani  incelemekle  ve bu kişilerin düşünce sistemleri, kullandıkları kelimeler ve davranış modelleri üzerine çalışma yapmakla başlamıştır. Bu kişiler Gestalt terapisinin kurucusu Fritz Perls, Aile terapisi konusunda dünyanın ilk akla gelen kişisi olan Virgina  Satir ve dünyaca taninmiş hipnoterapist Milton Erickson'dir.

NLP bir bilim olarak tanımlanmakta çünkü insan davranışlarının arkasındaki stratejilerin çözümlenmesi, kişinin kendisi ve başkalarıyla olan iletişimindeki  nasıla odaklanması, yasamla ilgili modeller oluşturması ve beyinle ilgili araştırma ve çalışmaları kapsamaktadır.

Neuro; Beyni temsil eder. Beynin çalışma sistemi üzerine odaklanır. Tüm insanlarda bulunan 5 duyu organı ( İşitme, görme, tatma, hissetme ve dokunma ) ve sinir sistemi ile birlikte bilgiyi alışımızı, bu bilgiyi kullanım şeklimizi ve düşünce şeklimizi ifade eder.

Linguistic; Dili temsil eder. Dilin insan yaşamındaki önemini inceler. 5 duyu sistemiyle kayıt ettiğimiz verilerin anlam ve kavramlarının nasıl dile, düşüncelere ve sözcüklere dönüştüğü üzerine çalışır. 

Programming; Davranışı temsil eder. Düşünce sistemi ve sözcüklerin seçimi ve kullanımıyla beraber davranışlara nasıl dönüştüğünü ve istediğimiz şekilde nasıl dönüşüp, değiştireceğimizi üzerinde çalışmaktadır. 

NLP  kişilerin hayatlarındaki filtreleri, inançları  fark etmeleri ve temizlemeleri üzerine çalışır. NLP sayesinde iletişim kurmayı arzuladığınız her insaninin kendine özgü dilini anlamayı, o dilde iletişim kurma becerinizi geliştirmeyi, geçmişte yaşadığınız korkularınızı, söylenmiş ve hala kulağınızda yer eden olumsuz sözleri ve davranışları temizlemeyi, motivasyonunuzu yükseltmeyi, fobilerinizi,  pişmanlık, kızgınlık, öfke ve kaygılardan uzaklaşmayı  ve  kendinizi olmak istediğiniz gibi  yeniden yapılandırmayı sağlar.

Hayatin çok kolay, sorunsuz bir şekilde  ve var olan sorunları da farklı bir bakış açısıyla bakıp çözme yeteneği geliştirir. Geçmişle barışmalarını ve geleceğe odaklanmalarını sağlar.

NLP tekniklerinin yıllardır başarıyle uygulandığı çalışma alanları:

Profesyonel basari - Kariyer

Utangaçlık

Özgüveni arttırmak

Alerjiler

Tüm Fobiler-Yükseklik, Uçak, Yılan, Böcek vs.

Panik atak

Travma sonrası stres bozuklukları

Depresyon

Dikkat bozukluğu, hiperaktivite

Fiziksel  bozukluk travmaları

Yeme sorunu ve kilo sorunu

Uykusuzluk  hastalığı

Migren

Suçluluk duygusu

Acı kayıplar

Geçmişten kopamamak

Topluluk karsısında konuşamamak

İlişki sorunları

Sınırlayıcı inançların değiştirilmesi

Sahne ve Spor performansı arttırma

Affedememe

Duygu kontrolü

Olumsuz duyguların temizlenmesi

İstenmeyen söz davranış ve düşüncelerden kurtulmak

Ücretsiz ön görüşmeyapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

 

NLP Teknikleri eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:

 

İzmir NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.İzmir Karşıyaka NLP Teknikleri eğitimlerimiz için. 0(232)369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralıtelefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz


Denizli NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65 numaralı telefondanulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65 numaralı telefondanulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


NLP Practıtıoner Eğitimi

NLP Master Practıtıoner Eğitimi

slideshow1

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - -
Denizli NLP Eğitimi başlıklı 1811 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın