• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

NLP Master Practitioner Eğitimi

NLP Master Practitioner Eğitimi
NLP Eğitimi

NLP açılımı Neuro Linguistic Programming; sinir dil programlaması olarak tanımlanabilir. NLP 1970’li yılların başında, Matematikci – Gestalt Terapisi uzmanı Dr. Richard Bandler ile linguistik (Dilbilim) profesörü olan John Grinder’in , belirli becerilere sahip olan insanlar ile bu becerilerde mükemmelleşmiş insanlar arasındaki farklılıkları ortaya koyma çalışmalarıyla Kaliforniya’da doğmuştur. Kendilerine sordukları soru şuydu; ‘’Herhangi bir uzmanlık becerisine sahip bir kişi ile, aynı beceriye sahip olmasına karşın konusunda daha üstün olan birisi arasındaki farkının nedeni nedir?’’

Bandler ve Grinder, mükemmel performansa sahip insanları modellemiş ve bu performansa diğer insanların da ulaşabilmeleri için gerekli teknikleri oluşturmuşlardır.

NEURO: Beş duyumuzla algıladığımız dış dünyayı temsil etme, işleme ve kodlama biçimidir. Neuro ile insanların görme, işitme, hissetme, koklama ve tatma duyuları ve bu duyuların yönetildiği beyin ve sinir sistemi vurgulanır.

LINGUISTIC:  Kullanılan dilin çevreyle kurulan iletişimi ve bunun etkinliğini düzenler. Kendimizle ve başkalarıyla iletişim kurma biçimidir.

PROGRAMLAMA: Arzu edilen değişiklikleri gerçekleştirmek üzere, duygu, düşünce ve davranışlarımız üzerinde, bilinçli veya bilinçdışı akıl yardımıyla yapılan yeni düzenlemedir.

NLP, yaşamımızda üzerinde düşünmeden, otomatik olarak gerçekleştirmiş olduğumuz algılama, düşünme ve davranış süreçlerini, NLP tekniklerinin yardımıyla, bilinçaltı kodlamayı değiştirerek kişide istenilen algının oluşturulması temeline dayanır. NLP’nin altyapısını, insanların çevrelerini nasıl algılayıp ne şekilde tepki gösterdikleri, nasıl iletişim kurdukları ve davranış kalıpları üzerinde yapılan araştırmalar oluşturur. NLP’de bu tür araştırmalar özellikle kendi alanlarında çok başarılı olan insanların stratejileri üzerinde yoğunlaştırılmıştır. Buna NLP de “Modelleme” (Modelling) denir .

Biraz daha açacak olursak ; Doğduğumuz andan itibaren, duyu organlarımızın gelişimiyle birlikte, görerek, işiterek, dokunarak (hissederek), tadarak ve koklayarak zihnimizde imgelerle anlam oluştururuz ve bunlara isimler veririz yada bize söylenen tanımları kabul ederiz. Yaşamımız boyunca bu duyu organlarımızla dünyayı algılar, tanımlar ve kendi dünyamızı oluşturur, anlamlar yükleriz. Sevgi, başarı, korku, kaygı, fobi, aşk, tutku, nefret, arkadaş, eş, sevgili….vb. gibi tanımlamalarla hayatı anlamlandırır ve ona göre yaşarız. NLP yaşamımızı istediğimiz şekilde yönlendirebilmek, bizi engelleyen düşünce ,duygu ve davranış kalıplarından davranışlarımızın ( fobi, kötü alışkanlıklar, duygusal anılar gibi..) kurtulabilmek yada potansiyelimizi ortaya koyabilmek için hedeflediğimiz yaşamı oluşturacak, kolay, pratik ve uygulanabilir tekniklerle çözümler üretir.

NLP Master Practitioner Eğitimi


NLP Master Practitioner eğitimi sertifikalı bir eğitimdir. NLP Practitioner eğitiminde öğrenilen NLP teknikleri bu programda daha iyi özümsenecek ve öğreneceğiniz yeni tekniklerle NLP'ye profesyonel adim atacaksınız.


NLP Master Practitioner eğitim programı, iyi bir NLP uygulayıcısı için NLP'nin yeni öğrenilecek teorik bilgilerin yanında, NLP tekniklerini uygulama becerisini geliştirme çalışmalarına ağırlık verilen bir eğitim programıdır.


Kişisel temsil sistemleri, algılama ile ilgili filtreler ve ileri düzey dil kavramlarında çok daha yüksek seviyede gelişirsiniz. 


Şartlara göre ihtiyaç duyulması halinde zaman içerik ve süreç arasında ileri geri gidip gelebilme kapasitenizi mümkün olduğunca arttırırsınız. 


Birden fazla olay ayni anda takip yeteneği ile birlikte akil, duygu ve beden seçeneğine bağlı olarak verimli ve pozitif durumları devam ettirebilme becerisine sahip olursunuz. 


Bu dokuz gün sürecek olan NLP Master Practitioner Eğitimi; sizi NLP alanında en ileri seviyede içselleştirir, öğrendiğiniz her şeyi en iyi şekilde uygular ve yaşamınıza adapte eder hale getirir. Artık yaptığınız her modelleme sonuç odaklı duruma gelir ve basariyi da beraberinde getirir. Özet olarak; çıraklık evresinden ustalık seviyesine geçmiş olursunuz.


NLP Master Practitioner Sertifika Programı ile şimdiye kadar öğrendiğiniz temel NLP bilgi ve tekniklerini özümseyerek, bu temel üstüne yeni öğrenilen teknikleri ekleyecek ve alet çantanızı zenginleştireceksiniz. 


NLP Master Practitioner Sertifika Eğitimi gerek eğitim içi uzmanlık alanını geliştirme aşamasında, gerekse kişilerin NLP tekniklerini kendi özel ve is yaşamlarına uyarlama sürecinde süper vizyon danışmanlık desteği sağlanarak, öğrenilenlerin kişinin yaşamına entegrasyonunu hedefler.


NLP Master Practitioner Eğitimi  kazanılan bütün pratisyen becerilerini ustalık ve zarafetle bütünleştirme düzeyidir. NLP Practitioner Sertifikasına sahip, NLP Pratisyen becerilerini uygulayabilecek uzmanlığı ve ayni anda birkaç kalbi bir arada kullanabilme yeteneği sergileyen her uygulamacı, bu eğitime katılabilir

Ücretsiz ön görüşmeyapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

 

NLP Teknikleri eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için:

 

İzmir NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yâda 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.İzmir Karşıyaka NLP Teknikleri eğitimlerimiz için. 0(232)369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralıtelefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz


Denizli NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65 numaralı telefondanulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya NLP Teknikleri eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15yâda 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla NLP Teknikleri eğitimlerimiz 0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65 numaralı telefondanulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


NLP Practıtıoner Eğitimi

NLP Master Practıtıoner Eğitimi

slideshow1

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - -
NLP Master Practitioner Eğitimi başlıklı 1801 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın